Başkanlar Buluşması’nda Gündem: “İklim Krizi”

Başkanlar Buluşması’nda Gündem: “İklim Krizi”

Buca, Seferihisar, Çiğli ve Kemalpaşa Belediyeleri, İsveç Lund Üniversitesi iş birliği yürütülen Düşük Emisyonlu ve İklim Dirençli Şehirler İçin Belediyelerin Kapasitelerinin Güçlendirilmesi Projesi için bir araya geldi.

Proje kapsamında ilk etkinlik Seferihisar Yaratıcı Yazarlar Evi’nde 28.12.2021 tarihinde Başkanlar Buluşması olarak gerçekleşmiş olup, dört belediye başkanı Erhan KILIÇ, Utku GÜMRÜKÇÜ, İsmail YETİŞKİN ve Rıdvan KARAKAYALI, iklim krizine karşı ortak eyleme geçmek için iş birliği protokolü imzaladı. Bu proje iş birliği doğrultusunda ilçe belediyeler “İklim Değişikliği Müdürlüğü” veya “İklim Değişikliği Birimi” kurarak iklim eylem planı hazırlamayı taahhüt etti.

“Düşük Emisyonlu ve İklim Dirençli Şehirler İçin Belediyelerin Kapasitelerinin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında proje destekçisi İsveç Lund Üniversitesi ile işbirliği içindeki Buca, Seferihisar, Çiğli ve Kemalpaşa Belediyeleri’nde gerekli örgütlenmeyi tamamlayarak kurumsal kapasitenin gelişmesi amacıyla eğitimler ve çalıştaylar düzenlenecek.

İlgili Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları