Buca Kaynaklar’da Spor ve Eğlence

Buca Kaynaklar’da Spor ve Eğlence

Son dönemlerin sevilen sporlarından ve yön bulmayı esas alan ödüllü oryantiring yarışması Bucalı gençleri doğada buluşturdu. Buca Belediyesi, gençlere doğada spor olanağı sundu.

Buca Belediyesi Dere Kafe’de gerçekleştirilen organizasyonda spor ve macera tutkunları oluşturdukları üçer kişilik takımlarıyla ödüllü oryantiring yarışmasına katıldı. Toplamda 40 takımda 120 kişinin yer aldığı yarışmada oyuncular startın verilmesiyle ellerindeki haritalarda belirlenen hedeflere doğru harekete geçti. Yarışmaya katılan gençler gönüllü olarak kurdukları takımlarla mücadeleye katıldılar.

Belirlenen hedefe eksiksiz bir şekilde ulaşan takımların sıralaması sonucunda birinci olan takıma 1500 TL değerince alıveriş çeki ödülünü Buca Belediye Başkan Yardımcısı Barış Özreçber takdim etti. Yarışmada ikinci olan Bes takımı iki aylık fitness üyeliği, üçüncü olan takıma ise Dere Kafe’nin yer aldığı Buca Belediyesi İzcilik ve Doğa Sporları Merkezi’nde bir gecelik konaklama hediye edildi.

Yarışmanın ardından etkinliğe katılanlar Buca Kaynaklar’ın doğasında keyifli bir deneyim yaşadı. Son dönemin popüler sanatçılarından olan ve MelikJoy olarak bilinen müzisyen Melike Erbey, Türk pop ve rock müziği şarkıları ile yarışmaya katılan gençleri eğlendirdi.

İlgili Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları